Cinci angajați ai ONU au fost răpiți în Yemen după ce efectuaseră o misiune în teren
Cinci angajaţi ai ONU au fost răpiţi în sudul Yemenului, aflat în război, au anunţat duminică Naţiunile Unite, scrie AFP, citată de Agerpres. Ei au fost răpiţi în guvernoratul Abyan (sud), vineri, în timp ce se întorceau în oraşul-port Aden „după ce efectuaseră o misiune pe teren”, a declarat pentru AFP o purtătoare de cuvânt […]