O atletă din Kenya care reprezintă România a câștigat Maratonul Internaţional de la Seul
Atleta de origine kenyană Joan Chelimo, care reprezintă România, a câştigat, duminică, Maratonul Internaţional de la Seul şi a doborât recordul naţional în această probă, deţinut de Constantina Diţă, din 2005, anunţă Federaţia Română de Atletism pe pagina sa de Facebook, potrivit Agerpres. Chelimo, antrenată de Carol Şanta, a fost cronometrată cu timpul de 2 […]