Directorul școlii din Curcani, unde sub 40% dintre elevi au luat peste 5 la Evaluarea Națională: O mare greșeală a fost că nu am ținut cont de rezultatele de la evaluările de la clasele a II-a, a IV-a și a VI-a / Am deschis o școală de vară pentru a încerca să mai ridicăm puțin nivelul
14 iul.