Home » Articole » Accident mortal la săniuș: sania cu 6 oameni era trasă de o mașină

Accident mortal la săniuș: sania cu 6 oameni era trasă de o mașină

13889
Accident mortal la săniuș: sania cu 6 oameni era trasă de o mașină
Sursa Foto: Consiliul Județean Harghita
Ascultă articolul

Un bărbat de 44 de ani a murit după ce a căzut de pe o sanie trasă de o mașină. Alt bărbat a fost rănit, după ce a căzut de pe sanie pe carosabil. Accidentul a avut loc în comuna Remetea, județul Harghita.

Potrivit Poliției Harghita, accidentul s-a produs duminică seara, în jurul orei 20:50, în comuna Remetea, transmite Mediafax.

Polițiștii au stabilit că o femeie, în vârstă de 48 de ani, din comuna Remetea, conducea un autoturism pe DJ 153 C, care tracta o sanie pe care se aflau 6 persoane. La un moment dat, ultimele două persoane aflate pe sanie, respectiv doi bărbați în vârstă de 44 și 47 de ani, din aceeași localitate, au căzut pe carosabil.

- articolul continuă mai jos -

Cei doi bărbați au fost transportați la spital pentru a primi îngrijiri de specialitate, însă, din nefericire, bărbatul în vârstă de 44 de ani a murit ulterior. Bărbatul de 47 de ani nu a necesitat internarea.

Șoferița a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a circumstanțelor în care s-a produs evenimentul rutier.

Comentarii
  • Stau si mă întreb, cu ce viteză mergea mașina aia, ca să mori de la o simplă cădere de pe sanie? Bine, mai e și varianta că era o stradă circulată și a fost lovit de vreo mașină din sens opus, după cădere.

  • inapasevedeinvers

    De exemplu, a cazut si s-a lovit de un stalp sau un pom de pe margine, sau un podet. Daca nu voiau viteza, puneau pe unul dintre ei sa traga sania…
    Probabil erau toti plini de „adrenalina” dublu rafinata, daca s-au jucat si ei, asa…

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole