Memorialul Holocaustului, două sinagogi şi un restaurant din centrul Parisului, stropite cu vopsea verde
31 mai
Memorialul Holocaustului, două sinagogi şi un restaurant, situate toate în centrul Parisului, au fost stropite cu vopsea verde în noaptea de vineri spre sâmbătă, anunţă surse din poliţie, relatează agenția de știri AFP, citată de News.ro. În faţa restaurantului „Chez Marianne” a fost găsită o cutie de vopsea desfăcută. În afară de restaurant, poliţia a constat […]