vizita la medic

STUDIU Persoanele cu abonament medical se duc la medic de două ori mai des decât cele fără abonament

STUDIU Persoanele cu abonament medical se duc la medic de două ori mai des decât cele fără abonament

10 iun. 4
Persoanele care deţin un abonament medical vin la medic de două ori mai des decât pacienţii neabonaţi, piaţa abonamentelor medicale contribuind la reducerea serviciilor curative, prin descoperirea timpurie sau prevenirea unor afecţiuni medicale, relevă un studiu al EY România, prezentat joi la dezbaterea „Health Forum: Impactul abonamentelor medicale în sănătate şi economie”, transmite Agerpres. Studiul […]