Subprefectul Municipiului Bucureşti, Jean Badea, eliberat din funcție
12 oct.
Jean Badea a fost eliberat din funcţia de subprefect al Municipiului Bucureşti, conform unei hotărâri aprobate în şedinţa de joi a Guvernului, relatează Agerpres. El fusese numit în octombrie 2021, după ce Guvernul aprobase eliberarea lui Sebastian-Nicolae Buşi din funcţia de subprefect al Capitalei. Anterior, începând cu septembrie 2020, Jean Badea a fost subsecretar de […]