România se retrage din cele două bănci rusești, Banca Internaţională de Investiţii și Banca Internaţională de Cooperare Economică
Ministrul Finanţelor, Adrian Câciu, a anunțat că România se retrage din Banca Internaţională de Investiţii (BII) şi Banca Internaţională de Cooperare Economică (BICE), în mod coordonat cu Polonia, Cehia, Slovacia şi Bulgaria, relatează Agerpres. „România susţine ferm măsurile coordonate la nivel european în această criză şi este pe deplin angajată în implementarea tuturor sancţiunilor agreate. […]