Ministerul Finanțelor a împrumutat 1,3 miliarde de lei de la bănci pentru refinanțarea datoriei publice și finanțarea deficitului
22 iun.
Ministerul Finanțelor a atras luni 1,306 miliarde de lei de la băncile comerciale prin două emisiuni de titluri de stat, fondurile urmând să fie utilizate pentru refinanțarea și rambursarea anticipată a datoriei publice, precum și pentru finanțarea deficitului bugetar. Împrumutul face parte din programul de finanțare al statului pentru luna iunie, perioadă în care Ministerul […]