Președintele Comitetului Olimpic şi Sportiv Român, Mihai Covaliu, despre încheierea mandatului ministrului Eduard Novak: Nu suntem veşnici pe un scaun, sportul românesc nu a murit/ La plecarea din funcție, Novak a scris pe Facebook: „RIP, sportul românesc”
16 iun. •
1