PMS şi ELAB

Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieşirea pe bursă a trei companii

Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieşirea pe bursă a trei companii

28 iun.
Egiptul a anunţat duminică ieşirea pe Bursa de Valori egipteană (EGX) a trei noi companii publice petroliere, dând astfel startul primei faze a programului guvernamental privind privatizarea sectorului, potrivit informaţiilor furnizate de Consiliul de Miniştri, relatează Agerpres. Guvernul a informat, printr-un comunicat, că ministrul Petrolului şi Resurselor Minerale, Karim Badawi, a confirmat că listarea la […]