Olanda se retrage din misiunile antidrog ale SUA în Caraibe, după ce operațiunile militare americane au dus la moartea a zeci de persoane
07 ian.
•878
•
După ce operațiunile militare americane din Caraibe au dus la moartea a zeci de persoane, Olanda a decis să facă un pas înapoi din misiunile antidrog conduse de Statele Unite. Anunțul a fost făcut de ministrul Apărării, Ruben Brekelmans. Acesta a precizat că Olanda va continua să combată traficul de droguri doar în apele teritoriale […]