Domul din Timișoara ar putea fi redeschis de Paștele catolic, după doi ani de restaurare și consolidare
Muzeul Naţional al Banatului (MNB) anunţă, joi, că lucrările de consolidare şi restaurare a Domului Romano-Catolic din Piaţa Barocă / a Unirii din Timişoara sunt aproape gata, după doi ani de şantier, iar echipa care a lucrat în tot acest timp vrea să îl redea publicului de Paştele Catolic. Trisecularul Dom Romano-Catolic este deja inclus […]