garanție returnare

Ministrul Mediului: Am colectat nu demult ambalajul cu numărul 2 miliarde. Sunt convins că în septembrie depăşim 70% rata de colectare

Ministrul Mediului: Am colectat nu demult ambalajul cu numărul 2 miliarde. Sunt convins că în septembrie depăşim 70% rata de colectare

01 oct.
Ministrul Mediului, Mircea Fechet, a anunţat, marţi, în Prahova, că nu demult a fost colectat ambalajul cu numărul două miliarde prin Sistemul de Garanţie-Returnare, punctând că se aşteaptă ca, şi pentru luna septembrie, rata de colectare a ambalajelor să fie de peste 70%, transmite Agerpres. „Ne-am dat cu toţii seama deja că Sistemul de Garanţie-Returnare […]