Focar de COVID-19 la Secţia Chirurgie a Spitalului Judeţean de Urgenţă Vaslui
Un focar de coronavirus a fost declarat de autorităţile sanitare la Secţia de Chirurgie a Spitalului Judeţean de Urgenţă Vaslui, după ce opt asistente şi opt infirmiere au fost depistate cu SARS-CoV-2, a declarat, miercuri, pentru Agerpres, directorul executiv al Direcţiei de Sănătate Publică Vaslui, Mihaela Vlada. Potrivit reprezentaţilor SJU Vaslui, urgenţele chirurgicale sunt direcţionate […]