fermierii din olt

Comerțul cu legume la șosea. Fermierii din Olt: Am vândut plângând, cu 50 de bani kilogramul de roșii

Comerțul cu legume la șosea. Fermierii din Olt: Am vândut plângând, cu 50 de bani kilogramul de roșii

29 iul. 25
Fermierii se plâng că anul acesta preţurile legumelor la producător sunt cele mai mici din ultimii 30 de ani. Samsarii care câştigă de pe urma adevăraţilor producători cumpără, din judeţul Olt, roşiile şi cu 50 bani/kg, pe care ajung să le vândă în ţară şi cu 7-8 lei/kg, relatează Adevărul.ro În localităţile Grădinari, Strejeşti şi […]