domnul romano-catolic timisoara

Domul din Timișoara ar putea fi redeschis de Paștele catolic, după doi ani de restaurare și consolidare

Domul din Timișoara ar putea fi redeschis de Paștele catolic, după doi ani de restaurare și consolidare

24 mart. 1
Muzeul Naţional al Banatului (MNB) anunţă, joi, că lucrările de consolidare şi restaurare a Domului Romano-Catolic din Piaţa Barocă / a Unirii din Timişoara sunt aproape gata, după doi ani de şantier, iar echipa care a lucrat în tot acest timp vrea să îl redea publicului de Paştele Catolic. Trisecularul Dom Romano-Catolic este deja inclus […]