Mastercard și Primăria Sectorului 1 al Municipiului București au încheiat un protocol de colaborare pe o perioadă de patru ani, pentru a accelera digitalizarea serviciilor publice. Acest demers va fi susținut de Mastercard prin dezvoltarea unei infrastructuri digitale inteligente și crearea unui ecosistem interoperabil, care să ajute interacțiunea dintre administrație și cetățeni prin tehnologie. Inițiativa […]