digitalizarea romaniei

A fost demis șeful Autorității pentru Digitalizarea României / Vicepremierul Oana Gheorghiu acuză un „risc sistemic” și pierderi de milioane de euro

A fost demis șeful Autorității pentru Digitalizarea României / Vicepremierul Oana Gheorghiu acuză un „risc sistemic” și pierderi de milioane de euro

04 mai 4
13204
Servicii publice din Sectorul 1 vor fi digitalizate printr-o colaborare dintre Mastercard și autoritățile locale

Servicii publice din Sectorul 1 vor fi digitalizate printr-o colaborare dintre Mastercard și autoritățile locale

21 iul.
Mastercard și Primăria Sectorului 1 al Municipiului București au încheiat un protocol de colaborare pe o perioadă de patru ani, pentru a accelera digitalizarea serviciilor publice. Acest demers va fi susținut de Mastercard prin dezvoltarea unei infrastructuri digitale inteligente și crearea unui ecosistem interoperabil, care să ajute interacțiunea dintre administrație și cetățeni prin tehnologie.  Inițiativa […]
România este la un nivel de digitalizare sub media UE. Experți din mediul privat și academic au lansat Think Thank-ul Edge Institute, care își propune să faciliteze accelerarea digitalizării în România

România este la un nivel de digitalizare sub media UE. Experți din mediul privat și academic au lansat Think Thank-ul Edge Institute, care își propune să faciliteze accelerarea digitalizării în România

13 mart.