Predoiu, despre demisia lui Iohannis: M-a surprins. Să dăm un semnal că România este o ţară predictibilă
Vicepremierul Cătălin Predoiu, ministru al Afacerilor Interne, a declarat, luni, că l-a surprins demisia preşedintelui Klaus Iohannis şi a subliniat necesitatea că „semnalul clar” pe care România trebuie să-l dea pieţelor financiare şi partenerilor externi este acela de a fi „o ţară predicitibilă”, transmite Agerpres. „Nu ştiam acest lucru (demisia şefului statului – n.r.). M-a […]