concedii medicale fictive

Ministrul Sănătății anunță înăsprirea controalelor la concediile medicale

Ministrul Sănătății anunță înăsprirea controalelor la concediile medicale

23 dec. 1
1115
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat marți că monitorizarea strictă a concediilor medicale a dus la recuperarea a 120 de milioane de lei pe lună, doar din concedii medicale fictive, potrivit agenției Mediafax. „La început de mandat am pornit cu monitorizarea strictă a concediilor medicale. Controalele mari au dus la 120 de milioane de lei […]
Ministrul Sănătăţii trimite în teritoriu Corpul de control al ministerului, împreună cu cel al CNAS, pentru „o acţiune comună de verficare în detaliu”/ Rogobete: O spun clar şi ferm: toleranţă zero pentru fraudarea concediilor medicale!

Ministrul Sănătăţii trimite în teritoriu Corpul de control al ministerului, împreună cu cel al CNAS, pentru „o acţiune comună de verficare în detaliu”/ Rogobete: O spun clar şi ferm: toleranţă zero pentru fraudarea concediilor medicale!

26 iun.