Criza forței de muncă se agravează. Guvernul majorează la un nivel record numărul de muncitori străini admiși în România
03 nov. •
24
Guvernul vrea să primească de patru ori mai mulți muncitori străini pe piața din România față de cât își propusese la începutul anului, propunând un contingent de 100.000 de lucrători care să poată primi avize de lucru în acest an, un nivel record până în prezent, arată un proiect lansat în dezbatere de Ministerul Muncii. […]