Marius Lazurca, ambasadorul României la Budapesta, i-a transmis public vicepremierului maghiar Zsolt Semjen, într-un eveniment desfășurat la Bekescsaba că Programul guvernului Ungariei pentru subvenționarea fermierilor din Transilvania nu a fost discutat cu guvernul României și că România nu şi-a dat acordul pentru implementarea acestor măsuri. Este pentru prima oară când un oficial român spune în … Continuă lectura Ambasadorul la Budapesta i-a transmis vicepremierului Zsolt Semjen că România nu și-a dat acordul pentru programul maghiar de subvenționare a fermierilor din Transilvania. ”România solicită ca acest program să fie derulat doar cu implicarea autorităților române”
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba