România și SUA au semnat un Memorandum pentru cooperarea în domeniul nuclear civil

Premierul Viorica Dăncilă a avut marţi la New York o întrevedere cu secretarul american al Energiei, Rick Perry, ocazie cu care a fost semnat Memorandumul de înţelegere între Guvernele României şi Statelor Unite privind cooperarea în domeniul nuclear civil, potrivit unui comunicat. G4Media.ro.ro a scris în premieră despre acest memorandum, care este o consecință a … Continuă lectura România și SUA au semnat un Memorandum pentru cooperarea în domeniul nuclear civil